Jednostki organizacyjne
Izba przyjęć 32 331-92-80
Kierownik izby przyjęć oraz pielęgniarka oddziałowa:
mgr Justyna Tkocz
Izba Przyjęć jest pierwszym miejscem kontaktu pacjenta ze szpitalem. Można ją także zaliczyć do systemu pomocy doraźnej. Tutaj karetkami pogotowia dowożone są osoby z różnego rodzaju poważnymi schorzeniami czy ofiary wypadków. Przychodzą ludzie potrzebujący pomocy medycznej, a także rozpoczynający hospitalizację.
Praca Izby Przyjęć trwa całą dobę. W tym miejscu prowadzona jest diagnostyka wstępna, podejmowane są działania lecznicze oraz ratownicze.
Udziela się świadczeń zdrowotnych w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia powodujących zagrożenie życia. Każdy pacjent zgłaszający się do szpitala poddany jest wstępnemu badaniu medycznemu przez odpowiedniego lekarza specjalistę np.: chirurga, internistę lub ginekologa.
W trakcie pobytu pacjenta w Izbie Przyjęć jest on objęty opieką pielęgniarki pełniącej też rolę jego przewodnika i opiekuna w trakcie prowadzonych procedur medycznych aż do momentu przyjęcia do właściwego oddziału szpitalnego.
Izby Przyjęć wyposażona jest w nowoczesna aparaturę medyczną pozwalającą monitorować parametry życiowe u pacjentów w stanach zagrożenia życia.
Personel Izby Przyjęć posiada doświadczenie i umiejętności fachowe, które stale są poszerzane podczas kursów specjalistycznych, kwalifikacyjnych oraz na studiów pielęgniarskich.
Do leczenia szpitalnego przyjmuje się rocznie prawie 10 000 chorych, a kolejnym ok. 12 000 pacjentów udziela się pomocy ambulatoryjnej.
Rejestracja 32 331 92 66
Kierownik: mgr Justyna Tkocz
Po godzinie 18.00 do 8.00 rano dnia następnego (całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy)
Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne i udzielane bez skierowania w dowolnym punkcie udzielającym tych świadczeń.
Pomoc świadczona jest w punktach nocnej opieki i nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego jesteśmy zapisani. Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki.
Dyżurujący w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej lekarz udziela porad:
- w warunkach ambulatoryjnych,
- telefonicznie,
- w przypadkach medycznie uzasadnionych – w domu pacjenta.
Pacjent może skorzystać z tej formy opieki zdrowotnej w przypadku:
- nagłego zachorowania;
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.